Kombi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kombi alanındaki uzman görüşler yılda en az bir kez yapılması gereken periyodik doğalgaz ve kombi bakımını henüz yaptırmamış olanları uyarıyor. Evinizdeki, iş yerinizdeki kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor. Hem olası arızalarının önüne geçmek, hem de doğalgaz faturalarını düşürerek sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın. Çünkü Kombi bakım ve tamir uzmanları, yıl boyu çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz performans göstermesi için yıllık periyodik bakımın kış gelmeden yaptırılması konusunda uyarıyor. Kombi bakımının yılda en az bir kez, sonbahar aylarında ya da yaz aylarının başında yapılması öneriliyor.  Çayırova Acil Kombi Servisi olarak kombi tamirikombi bakımı ve kombi servisi hizmetlerini uygun fiyata müşterilerimize sunmaktadır. 

Peki, evde kombi bakımı nasıl yapılmalıdır?

  • Kombi bakımlarında önce, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir.
  • Ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol edilmelidir.
  • Daha sonra kombinin içi açılmalı ve içerideki tozları temizlenmelidir.
  • Kombi yanma odasında bulunan brülör temizlenmelidir.
  • Ardından kombi içerisindeki elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol edilir.
  • Kombi baca fanı temizlenmelidir.
  • Fan temizlendikten sonra genişleme tankı kontrol edilmeli ve bar basıncı ayarlanmalıdır.
  • Kombi kalorifer dönüş hattında bulunan filtre kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

Kombi bakımını yukarıdaki aşamaları takip ederek yapmak mümkün olsa bile, bir uzman tarafından bakımın yapılması kat ve kat daha iyi olacaktır. Çünkü kombi gerçekten çok tehlikeli ve ince ayar isteyen bir cihazdır. Ailenizin ve kendi sağlığınız için bir uzman çağırmanız sizin faydanıza olacaktır.

Kombi Bakımı Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Yıldan yıla gecikmeden kombi bakımını yaptıranlar, enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlıyor. Kombi Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkarır. Uzmanlar, kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin işi alanında uzman kişilere teslim etmeleri gerektiğini de hatırlatıyor. Uzman expertiz raporları uyarıyor Kombi bakımlarının yılda en az bir kere yaptırılması gerekiyor. Birçok uzman kanaatine göre kombi bakımlarının zamanında yaptırılması büyük önem arz etmektedir. Kombi bakımı yapılmazsa ne olur peki. 

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi Bakımları eksik yapılan kombiler zaman içerisinde kanallarda tıkanmalar ve kazan çevresinde ve içerisinde korozyon ve hareketli parçalarda aşınmaya sebep olarak kombinizin daha fazla doğal gaz tüketmesine ve ısıtma problemleri ile su kaçırma gibi sorunlar yaşamasına sebep olur. Kombi bakımı Çayırova firmamız bünyesindeki teknik servisler tarafından İlaçlı kombi bakımı gibi çok ileri seviye kombi bakım hizmeti vermektedir. Kombi bakımını yapacak ekiplerimiz yetkin ve teknik servis belgelerine sahip uzmanlardan oluşmaktadır. Bu sayede bakımlar doğru ve yeterli seviyede yapılmaktadır. Kombi bakımı yapılmaz ise;

Kombinin çalışma ömrü kısalır.

Kombiniz tam verimle çalışmaz.

Enerji tasarrufu yapamayacağınız için ekonomik açıdan zarar edilir.

Beklenmedik şekilde arızalara ile karşı karşıya kalınabilir.

Evi ısıtmak daha zor hale gelir.

Sıcak suyun sıcaklığı tam verimle iletilmez.

Kombi Bakımı Faydaları?

Kombi bakımı gerekli mi diyecek olan kullanıcılara “evet” demekle yetinebiliriz. Kombi bakımı faydaları sıralamaya başladığımızda siz de gerekli olduğu konusunda bizimle hem fikir olacaksınız. Bakımları yapılan kombilerin su pompa arızası vermezler ve su pompaları yüksek performansla çalışarak borularda suyun tıkanmamasını ve ısı kaybını önler. Ayrıca kazan korozyonları giderilen kombiler de daha az doğalgaz tüketerek yüksek performanslı ısıtma sağlarlar bu da aynı ısıda daha düşük doğalgaz maliyeti demektir. Yılda en az bir kere bakım tavsiye edilmesine rağmen biz kış girişi ve çıkışında yılda en az iki kere kombi bakımları yapılan kombilerin daha uzun ömürlü olduklarını gözlemledik. Bu sayede kullanıcılar kombilerini uzun süre değiştirmek zorunda kalmamakta ve büyük bir masraftan kurtulmaktadırlar. Ayrıca Çayırova kombi bakımıÇayırova kombi servisi veya Çayırova kombi tamiri gibi hizmetleri profesyonel kadromuzla müşterilerimize 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde sunabilmekteyiz. Yoğuşmalı kombi bakımı nasıl yapılır uzman teknik servisimiz sayesinde yoğuşturma odalarının özel bakımı da yapılarak kombinizin daha tasarruflu hale gelmesi sağlanır. Eca confeo kombi bakımı nasıl yapılır ve Demirdöküm nitromix kombi bakımı nasıl yapılır gibi kombinizin marka ve modeline göre sayfada gezinme yöntemiyle bilgi bulabilir ve dilerseniz bizi arayarak hem bilgi alabilir hem de teknik servis ekiplerimizin adresinize yönlendirilmesini talep edebilirsiniz. Kombi bakımı kombi arıza tamirine göre daha az masraflı bir yöntemdir. Daha fazla tasarruf etmek ve kombinizin sağlıklı çalışmasını sağlamak için kombi bakımlarınızı zamanında yaptırın.