Fellini Kombi Arıza ve Hata Kodları

Fellini Vivo kombiniz çalışmıyor ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yonergelere izleyerek kontrolünüzü yapınız ve kombinizi resetleyiniz. Eğer bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa Çayırova Kombi Servisi çağırınız.
Kocaeli Çayırova'da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?
Kombilerin gaz bağlantı noktalarında  mutlaka gaz vanası vardır. Öncelikle kombinize gelen gaz vanasını  kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde olmalıdır. Eğer açık olduğu halde problem devam ediyorsa ocağınızı yakarak dairenizde gaz olup olmadığından emin olunuz.
Elektrik şalteri açık mı ?
Kombinizin yanında veya elektrik panosunda mutlaka 3 ile 10 amper  arası elektrik sigortası vardır Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir 10 sn bekleyerek deneyiniz.
Oda termostadı on konumunda mı ?
Oda termostadları belli bir ısı aralığında kombiyi devreye alıp çıkarırlar bu durumda odanızdaki oda termostadını mutlaka artırarak devreye sokunuz.
Su basıncı normal mi ?
Fellini kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevirilerek su seviyesi arttırılabilir. Su basınc göstergesinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz