Emko Kombi Arıza Kodları

 Arıza kodu E01: Alev oluşmadı, Bu arıza kodunun anlamı kombi ateşleme sonrasinda alev oluşmadığını belirtiyor. Sırasıyla gaz yollarını kontrol edip kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza devam ederse Darıca Kombi Servisi arayın. Kombi gaz valfi arızalı yada kablolarda kopukluk olabilir.

Arıza kodu E02: Aşırı sıcaklık uyarısı, Kalorifer gidiş suyunun 105°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Öncelikle petek vanalarının, kombi alt vanalarının açık olduğundan emin olun. Resetleme işlemi yapın ve kombinin devreye girmesini bekleyin. Arıza devam ederse Darıca Kombi Servisi arayın.

Arıza kodu E03: Hava akış problemi, Kombi devreye girdiğinde elektronik anakart hava akışını algılamadığı zaman bu hata kodu görülür. Bu arıza kodu ekranda görüldüğü zaman kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza tekrarlasa çözüm için Darıca Kombi Servisi arayın. Anakart arızası, fan arızası, prosestad arızası yada baca yerinden çıkmış olabilir.

Arıza kodu E04: Düşük su basıncı, Kalorifer tesisatındaki su basıncı düşük olduğu zaman bu arıza kodu görülür. Kalorifer su basıncı değeri 1,5 bar olmalı. Su basıncı 1,5 bar seviyesine getirilirse sorun giderilir.


Kombi Bakımı, Kombi Tamiri ve Kombi Servisi Hizmeti Verdiğimiz Markalar;
DemirDökümArçelikBaymakBekoAristonBoschAirfelVaillantAlarkoAuerBaxiBaykanBerettaBrötje HeizungBuderusDolveticaEcaEmkoFelliniFerroliimmergasKituramiLambertMerloniSanicaSüslerTermodinamikTermoteknikViessmann ve Yetsan gibi diğer tüm kobilerinizin Darıca ilçesinde servisi, bakımı ve tamiri yapabilmekteyiz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz