ECA Kombi Arıza Kodları

Confeo digital 

T1 Arıza Kodu : Cihazda fazla ısınma meydana gelmiş ve kombi kendini kullanıma kapamış. Bir süre beklemeniz gerekir. Belirli bir süre sonunda kombi düzelmiyor ise aşırı ısı termostat sorunu olabilir. Çayırova Kombi Servisi arayınız. 

T2 Arıza Kodu : Baca gazı sıcaklığında aşırı artış meydana gelmiş. Kombiye müdahale etmeden confeo digital Çayırova Kombi Servisiyle irtibata geçiniz. 0531 239 79 12.

Confeo digital kombi kodları, Confeo digital hata kodları 

Confeo digital arıza kodları 

T3 Arıza Kodu : Peteklere sıcaklık gitmesinde etmen olan ntc sensöründe hata meydana geldiğini gösteren t3 arızası göstergede belirdiği zaman kaloriferlerden verim almamanız söz konusudur. Bu arızanın giderilmesi için Çayırova Kombi Servis ile görüşmeniz gerekir. 0531 239 79 12.

T5 Arıza Kodu : Kombinin sıcak su akıtmasında etmen olan birçok parça vardır. Fakat t5 hata  kodu ekranda belirdiği sırada sıcak su akmasında görev alan ntc sensöründe arıza meydana gelmiş, ve cihazın bu sebeple de sıcak su vermediğini anlayabiliriz. Yapılması gerekli olan işlemler için teknik Çayırova Kombi Servis ile irtibata geçiniz. 0531 239 79 12.

T6 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde t6 uyarısı baca gazı sensöründe problem yaşandığını belirten koddur. Baca gazı sensörünün devresi açık kalmış, yada sensör kısa devre yapmış olabilir. Eca kombi Çayırova Kombi Servisiyle irtibata geçip yardım almanız gerekir. 0531 239 79 12.

T7 Arıza Kodu : Prosestat kısa devre yapmış ise ekranda t7 hata kodu görünür. Hava prosestatı kombinin hava akışını sağlayan parçalardan bir tanesidir. Kombiye reset atın ve bir süre bekleyin. Düzelmez ise Çayırova Kombi Servis çağırmanız gerekir. 

E1 Arıza Kodu : Cihaz ateşleme denemesinden sonra cihazda alev oluşmamış ve kombi kendini kilitlemiş. Cihaza birkaç kez reset atınız. Resetten sonra düzelmiyor ise gaz grubunda, kartında veya iyonizasyonunda arıza meydana gelmiş olabilir. Eca kombi  Çayırova Kombi Servisinden destek almanız gerekir. 0531 239 79 12.

E2 Arıza Kodu : Cihazın alevlenmesinde sorun var. Yanlış alevlenme yapıyor. Kombiye üst üste üç defa reset atınız. Düzelmez ise iyonizasyon, elektrot yahut alev hissedici problemli olabilir. Aynı şekilde kombinin kartınada zarar gelmiş olabilir. Eca teknik Çayırova Kombi Servisiyle irtibata geçiniz. 

E3 Arıza Kodu : Kombi çok fazla hararet yapmış ve bu sebeple de limit termostat yani aşırı ısı termostatı devreye girerek kombiyi kullanıma kapamış. Bir süre bekleyiniz. Düzelmez ise Çayırova Kombi Servis ile iletişime geçiniz. 0531 239 79 12.

E4 Arıza Kodu : E4 arıza kodu diferansiyel hava basıncında sorun olduğu anlamına gelmektedir. Hava prosestatı kontakları açık kaldığından dolayı kombide bu arıza kodu belirir. Çayırova Kombi Servis tarafından sorunun çözümü için müdahale edilmesi gerekir. 

E5 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde hava basınç anahtarı (diferansiyel) arızalı anlamına gelen koddur. Hava prosestatında kısa devre meydana gelmiş olabilir. Çayırova Kombi Servisi arayarak yardım talebinde bulununuz.

D1 Arıza Kodu : Alev sisteminde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombi alev alırken sorun yaşıyor demektir. Bu sayede cihazdan herhangi bir işlevi yerine getirmesi beklenemez. Eca kombi Çayırova Kombi Servisi çağrı merkezini arayarak sorunun çözümü hakkında yardım isteyiniz. 

A1 Arıza Kodu : Kombiye girişi olan voltajlarda düşme olduğunu belirten hata kodudur. Cihaza gelen voltaj düşük olduğundan kombi bir süreliğine çalışma sergilemeyebilir. Bir süre sonra kombi eski çalışmasına geri dönecektir. Fakat bu arıza sık sık tekrarlanırsa kombi elektronik kartına yani beynine zarar verebilir. Kombi regülatörü kullanarak voltajı düzene sokabilir, cihazın arıza yapmasını önleyebilirsiniz. 

P1 Arıza Kodu : Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Kullanıcı kombinin alt tarafında bulunan doldurma musluğunu açarak cihazın kalorifer devresi su basıncını 1-2 bar arasına gelene kadar su basmalıdır. Daha sonra kombi düzenli çalışmasına geri dönecektir. 

Y1 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde gaz valfinin devreye giriş esnasında sorun yaşadığını bildiren arıza kodudur. Gaz valfi hasar görmüş ya da bağlantılarında sorun meydana gelmiş olabilir. Eca kombi Çayırova Kombi Servisinden yardım istemelisiniz. 

C1 Arıza Kodu : Elektronik kart tüm parçalarla iletişimi kesmiş, onlara ne görev yapmasını söyleyemiyor. Bu sebeple de kombiden verim alınamıyor. Kartın bağlantıları kopmuş veya kart tamamen zarar görmüş olabilir. Çayırova Kombi Servis tarafından görülmesi gerekir.
0531 239 79 12.

Yorumlar (0)

Yorum yaz