Beretta Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Kombiler zaman zaman arıza yapabilmektedir. Bu arızalar, ekranda beliren arıza kodlarıyla kullanıcıya bilgilendirme yapmaktadır. Bu nedenle bu arıza kodlarının ne anlama geldiğini bilmek çok önemli olmaktadır. Arıza kodlarının anlamını bilmek bazen servise ihtiyaç duymadan basit bir işlemle kombideki arızanın giderilmesini sağlayabilmektedir. Servisle iletişime geçildiğinde arıza kodunun söylenmesi cihazın tamirinin çok daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. İtalyan markası olan Beretta çok kaliteli bir marka olmasına rağmen piyasada çok fazla bilinmeyen bir markadır. Bu nedenle kombi arıza kodları hakkında da çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Biz de bundan dolayı Beretta kombi arıza kodları konulu bir çalışma hazırlayarak müşterilerimizin kullanımına sunmaya karar verdik.

Beretta Kombi Arıza Kodlarının Anlamları

A01 Arıza Kodu: Bu arıza kodunda kırmızı led ışığı yanar. Kombi alev kesintisi olduğunda bu arıza kodunu vermektedir. Cihaz resetlenerek 5-6 saniye bu şekilde bekletilmelidir. Ardından çalışma şekli yaz veya kış şeklinde belirlenerek çalıştırılmalıdır. Buna rağmen hala sorun devam ediyorsa Çayırova Kombi Servisle iletişime geçilerek arızanın giderilmesi sağlanmalıdır.

A02 Arıza Kodu: Cihazın aşırı ısınarak maksimum ısı limitine çıkıldığını gösteren bir uyarı kodudur. Kırmız led ışığı yanar. Bu durumda limit termostatı devreye girerek kombinin zarar görmesini engellemektedir. Kombide bu arıza kodu belirdiğinde cihazın kapatılarak bir süre dinlendirilmesi gerekmektedir. Daha sonra uygun mevsim moduna alınarak cihazın çalışması sağlanmalıdır. Sorun bu şekilde çözülmezse arızanın tamiri için Çayırova Kombi Servisle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

A03 Arıza Kodu: Duman tahliyesinin olması gerektiği gibi yapılamadığı zamanlarda kombi bu arıza koduyla birlikte kırmızı led ışığını da yakar. Bu durumda C.S.I modellerinde bu arıza kodunun görülmesi tahliye bacasında veya kombi fanında arıza olduğunu göstermektedir. C.A.I modellerinde bu hata kodunun belirmesi ise yanmış gazların kombiden tahliyesinin sorunlu olduğunu gösterir. Büyük ihtimalle duman termostatında arıza olduğunu ifade eder. Bu durumda cihazın kapatılarak bir süre sonra yeniden aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Yaz veya kış modlarından uygun olan modda kombi yeniden çalıştırılmalıdır. Sorun hala devam ediyorsa arızalı parçanın tamiri veya değişimi için Çayırova Kombi Servisle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Yorumlar (0)

Yorum yaz